Pirát Bartoš opět na scéně, povede stranu do krajských voleb

Česká pirátská strana si jako předsedu opět zvolila Ivana Bartoše. Ten vedl stranu již v letech 2009 až 2014. Rozhodli tak delegáti dnešního celostátního fóra strany a členové, kteří hlasovali na internetu. Bartoš porazil už v prvním kole jediného protikandidáta Petra Bajgara.

Ivan Bartoš je členem Pirátů od založení strany. Po volbách do Evropského parlamentu v roce 2014, kdy strana těsně nedosáhla na pětiprocentní hranici nutnou pro zvolení, na post předsedy rezignoval. Působil jako řadový člen, pak člen republikového výboru a jako vedoucí mediálního odboru.

„Jsme ve volbách kontinuálně úspěšnější a úspěšnější, naši lidé fungují v zastupitelstvech, teď jsme v odhadech(průzkum agentury ppm factum, pozn. red.)vystřelili na 4,8 procenta. Při mém relativním odpočinku v roli vedoucího mediálního odboru jsem načerpal zase síly. Myslím, že jsem tahoun, který může v krajských i v následných parlamentních volbách výrazně straně pomoci,“ řekl Bartoš, jenž byl zvolen na dva roky.

V nadcházejících krajských volbách se jím vedená strana plánuje zaměřit na prezentaci osobností a témat, které podle Bartoše má, ale nedaří se jí dosud o nich dostatečně informovat veřejnost.

Piráti se chystají v podzimních krajských volbách kandidovat ve všech krajích. Za úspěch by Bartoš považoval zisk zastupitelů aspoň ve čtyřech krajích. Někde budou kandidovat samostatně, v některých krajích se spojí s jinými stranami či seskupeními. Například ve Zlínském kraji utvořili společnou kandidátku se Stranou zelených.