Koalice SPD v Olomouckém kraji

V nadcházejících krajských volbách do zastupitelstva budou v Olomouckém kraji společně kandidovat Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se Stranou Práv Občanů. Za lídra kandidátky byl zvolen poslanec Radim Fiala a za svůj hlavní programový bod si tato nová koalice stanovila nejen celostátní témata, jako například brojení proti diktátu EU, nelegální imigraci a podporu přímé volby prezidenty, ale hodlají se také společnými silami zaměřit na regionální problematiku a pomoci Olomouckému kraji v následujícím volebním období.

Kandidátka Koalice politického hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD) a Strany Práv Občanů (SPO) zahrnuje jak členy hnutí a strany, tak i desítku nestraníků. Lídrem koaliční kandidátky je poslanec Radim Fiala, dvojkou předseda Krajského fotbalového svazu Stanislav Kaláb (nezávislý za SPO), třetí místo zaujal IS/ICT specialista z Olomouce Ing. Pavel Jelínek PhD. (SPD) a čtvrtý v pořadí je Martin Ševčík (SPO) z Rudy nad Moravou.

„Voliči na kandidátce najdou zástupce mnoha profesí, od komunálních politiků, zástupců odborů, či zaměstnavatelů, přes živnostníky a vedoucí pracovníky z mnoha oborů, až po učitele, lékaře, advokáty či řadové zaměstnance,“ prozrazuje lídr kandidátky Radim Fiala s tím, že věkový průměr kandidátky je 47 let. Nejmladším z kandidátů je 21letá Denisa Fidlerová (SPD) ze Štarnova, naopak nejstarším je 75letý právník JUDr. Antonín Žváček (nezávislý za SPO) ze Zvole na Šumpersku.
Společným zájmem koalice je přitom zastavení diktátu EU, zastavení nelegální imigrace, podpora přímo zvoleného prezidenta nebo zrušení poplatků ČT pro seniory. „Chceme bezpečný kraj, a proto odmítáme kvóty na přijímání uprchlíků. Nechceme zřízení utečeneckého zařízení a odmítáme přijímání islámských fanatiků do našeho kraje. Naše volební kampaň bude především kontaktní a věříme v náš volební úspěch,“ říká Fiala.

Opomenuta ale nezůstanou ani regionální témata a cíle, k nimž patří například zajištění kvalitní dopravní obslužnosti a dostupnosti veřejné dopravy v Olomouckém kraji včetně odpovídající obnovy vozového parku, tak aby byla zajištěna komfortní a bezpečná doprava občanů všeho věku bez rizika starých vlakových souprav ohrožujících život cestujících.