Do středočeských nemocnic tečou miliardy bez koncepce, upozorňuje kandidát na hejtmana

Aby mohly krajské nemocnice žádat o dotace z Evropských strukturálních fondů, musí napřed předložit koncepci rozvoje zdravotnictví Středočeského kraje. Ta ale stále neexistuje, upozorňuje středočeská TOP 09.

Jak sami zástupci kraje přiznali, smyslem dokumentu není nastartování koncepčního rozvoje zdravotnictví, ale pouze uspokojení dotačních požadavků. Poslední pokus o vypracování strategie zdravotnictví se odehrál v období 2004 – 2008, nebyl však zastupitelstvem schválen, pouze vzat na vědomí.

„Za dalších osm let nebylo vedení kraje schopno předložit žádný materiál, podle kterého by se mělo středočeské zdravotnictví dlouhodobě rozvíjet,“ uvádí kandidát na hejtmana a lékař Petr Tiso (TOP 09), a pokračuje: “Středočeským krajským nemocnicím chybí promyšlená spolupráce s pražskými nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami. Jde o fatální selhání vedení kraje, neboť vydávat po celé roky takové finance do nekoncepčně řízeného systému nemá nic společného s efektivitou a transparentností. Letité nekoncepční řízení krajského zdravotnictví chceme po krajských volbách zásadně změnit,“ uzavírá lídr kandidátky TOP 09 Petr Tiso.